چگونه سئوکار شویم؟ راه اصولی و تضمینی + نقشه راه - امیررضا سئو

چگونه سئوکار شویم؟ راه اصولی و تضمینی + نقشه راه

چگونه-سئوکار-شویم؟

چگونه سئوکار شویم؟ از سوالاتی است که فکر هر فرد را که قصد ورود به حوزه سئو را دارد، ایجاد می شود. سوال خوبی هم هست! شما باید از ابتدا بدانید که میخواهید به یک فرد متخصص تبدیل شوید یا صرفا میخواهید کار سئو عادی انجام دهید. در این مقاله به صورت کامل برای شما راه اصولی و تضمینی که توسط خبرگان و افراد متخصص سئو وبسایت امیررضا سئو طی شده را بازگو کنیم. این مقاله مفید را از دست ندهید.

سئو چه بود و چه کار می کند؟

سئو دقیقا همان چیزی است که صاحبان سایت ها به دنبال آن هستند. سئو سایت کمک می کند تا سایت ها به بازدید بالایی برسند و اگر از تکنیک های مفید استفاده کنند، فروش انفجاری را تجربه خواهند کرد. حالا تو این مقاله نمیخواهیم سئو را برای شما به صورت کامل باز کنیم زیرا در صفحه آموزش سئو کامل و جامع برای شما بیان کرده ایم.

در حال حاضر که این مقاله برای شما نوشته شده است، بیش از 1 میلیارد وبسایت فعال وجود دارد که تنها 60 درصد آن ها به سئو اهمیت داده اند، این بدین معناست که شما میتوانید تنها با کمی خلاقیت به بهترین درجات در زمینه سئو برسید. برای متخصص شدن در سئو یک سری کار ها باید انجام دهید که در ادامه برای شما توضیح داده ایم.

برای سئو سایت چه کنیم؟

برای-سئو-سایت-چه-کنیم؟-سئوکار-شدن

این سوال شاید در ذهن خیلی از افراد پیش بیاید اما جواب آن را نمیتوان با یک جمله گفت؛ زیرا سئو انجام دادن یک کار نیست بلکه به یک دسته از کارهایی است که اگر با هم انجام شوند باعث شکوفایی سایت می شود. در این قسمت میخواهیم مهم ترین کارهایی که در سئو باید انجام داد را بگوییم.

البته باید توجه داشته باشید که برای سئو سایت تمامی کارهایی که تا کنون در مقالات امیررضا سئو گفته ایم باید انجام شود، با انجام دادن برخی یا قسمتی از آن ها نمیتواند شما را به موفقیت قطعی برساند.

از دست ندهید !  چگونه سئو را یاد بگیریم؟ + قدم های اولیه سئو سایت

سئوکار کیست؟

سئوکار در حقیقیت همان فردی است که سئو سایت شما را به صورت حرفه ای انجام می دهد تا شما بتوانید با قدرت به بازار با رقبایتان ورود کنید. در انتخاب سئوکار یا متخصص سئو باید دقت بسیاری داشته باشید زیرا ممکن است هر فردی صلاحیت انجام پروژه را نداشته باشید و تنها هزینه های شما پایمال شود.

سئو و بهینه سازی سایت تنها محدود به یک دوره زمانی محدود نیست و سایت شما باید طبق آپدیت الگوریتم ها آپدیت شود. بنابراین بهینه سازی سایت یک امر بسیار مهم است که در بازدید سایت شما تاثیر می گذارد و تا حد امکان توجه بالایی به آن داشته باشید.

چطور سئو کار شویم؟

به عنوان یکی از مهمترین استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال، بهینه‌سازی موتورهای جستجو (SEO) برای هر سایتی امری ضروری است. با توجه به اینکه تعداد سایت‌ها و وب‌لاگ‌ها روز به روز در حال افزایش است، بهینه‌سازی موتورهای جستجو به عنوان یکی از راهکارهایی است که به شما کمک می‌کند تا در مقابل رقبای خود برتری پیدا کنید. در این مقاله به بررسی راهکارهایی که برای تبدیل شدن به یک سئوکار حرفه‌ای باید دنبال شوید، می‌پردازیم.

1- مطالعه و یادگیری برای تبدیل شدن به یک سئوکار حرفه‌ای، باید با مبانی SEO آشنا شوید و مطالب مرتبط با آن را مطالعه کنید. در این راستا کتب و مقالات، دوره‌های آموزشی و وبینارهای مرتبط با SEO می‌توانند به شما کمک کنند. همچنین، می‌توانید از وبسایت‌های معتبری مانند Moz، Search Engine Land و Backlinko برای یادگیری بیشتر در زمینه SEO بهره ببرید.

2- تجربه عملی برای یادگیری بهتر و به دست آوردن تجربه کافی، می‌توانید از پروژه‌های مختلفی که نیاز به بهینه‌سازی دارند، شروع کنید. همچنین، کار با سایت‌های مختلف و استفاده از ابزارهای مختلف به شما در کسب تجربه و دانش بیشتر کمک خواهد کرد.

3- استفاده از ابزارهای مرتبط برای انجام بهینه‌سازی موتورهای جستجو، نیاز به استفاده از ابزارهای مرتبط مانند Google Analytics، Google Search Console و SEMrush دارید. با استفاده از این ابزارها، می‌توانید عملکرد سایت خود را مشاهده کنید و بهینه‌سازی‌های لازم را انجام دهید.

چطور رپورتاژ حرفه ای بنویسیم در دوره آموزش رپورتاژ آگهی

4- حضور در شبکه‌های اجتماعی حضور در شبکه‌های اجتماعی مانند LinkedIn و Twitter، به شما کمک می‌کند تا با دیگران در این حوزه آشنا شوید و از تجربیات آن‌ها استفاده کنید. همچنین، می‌توانید در گروه‌های مرتبط با SEO در شبکه‌های اجتماعی عضو شوید و با دیگران در این حوزه ارتباط برقرار کنید.

از دست ندهید !  سئو تصاویر چرا مهم است؟ آموزش سئو تصاویر سایت

5- مطالعه روزانه با توجه به تغییرات مستمر الگوریتم‌های موتورهای جستجو، باید به صورت روزانه مطالبات مرتبط با SEO را مطالعه کنید و با آخرین تغییرات آن‌ها آشنا شوید. به این ترتیب، می‌توانید به صورت مداوم بروزرسانی‌های لازم را برای سایت خود انجام دهید.

6- کار در گروه‌های مرتبط عضویت در گروه‌های مرتبط با SEO می‌تواند به شما در یادگیری و بهبود مهارت‌های خود کمک کند. این گروه‌ها می‌توانند شامل گروه‌های LinkedIn و Facebook باشند. در کل، تبدیل شدن به یک سئوکار حرفه‌ای به دانش و تجربه‌ای که کسب می‌کنید، بستگی دارد. بهتر است همیشه با خواندن و مطالعه و انجام تمرینات عملی، مهارت‌های خود را بهبود بخشید و در این زمینه پیشرفت کنید.

سئو کار بودن چه مزیت هایی به همراه دارد؟

مزیت های سئوکار شدن چیست

فرق یک فرد معمولی با یک سئوکار حرفه ای در میان متن های پایین برای شما به صورت کامل نوشته شده است. هدف افراد برای سئوکار شدن دو چیز است، اولین مورد آن میتواند کار کردن بر روی سئو سایت خودشان است. دومین مسئله ای که میتواند برای شما بسیار پولساز باشد، انجام پروژه های سئو است. ادامه این مقاله را از دست ندهید. براتون به صورت تیتر وار تمامی مزیت ها را نوشتیم:

کم شدن هزینه سئو سایت

اگر خودتان سئوکار شوید دیگری نیازی به همکاری با سئوکار های دیگر ندارید و از باب هزینه بسیار حلو خواهید افتاد. هزینه سئو سایت ها بر اساس سختی حوزه کلمات کلیدی و کارهای درخواستی تخمین زده می شود.

بالا رفتن رتبه سایت

بی شک زمانی که سئوکار می شوید و کار خود را به درستی انجام می دهید، رتبه سایت بالا می رود و همین موضوع باعث می شود تا فروش بالاتر و همچنین ترافیک بالایی را تجربه کنید.

سئوکار شدن مزیت های بسیار دیگری هم دارد که در این بخش میتوان به عدم وابسته بودن سئو کار ها به شرکت ها است شما میتوانید به صورت فریلنسری فعالیت خود را ادامه دهید بی آنکه در شرکتی استخدام شده باشید. بنظر امیررضا محمودزاده که خود متخصص حوزه سئو است و تمامی مقالات این وبسایت امیررضا سئو را او نوشته است، بزرگ ترین حسن سئوکار بودن آزاد بودن در فعالیت است.

از دست ندهید !  چگونه بهترین دوره سئو را انتخاب کنم؟ + توضیحاتی که نمیدانید!

چگونه به سئو کار حرفه ای تبدیل شویم؟

چگونه به سئوکار حرفه ای تبدیل شویم؟

در بالاتر درباره مزایای سئو کار بودن صحبت کردیم، امیدواریم این مقاله را به صورت کامل خوانده باشید تا به جواب بیشتر سوالات خود رسیده باشید. در این قسمت میخواهیم یک پله بالاتر از بقیه در علم سئو برویم اما لازمه آن تسلط بر اصطلاحات و عملکرد های گوگل است.

خزیدن یا CRAWL

موتور های جستجوگر مانند گوگل برای دسته بندی و طبقه بندی اطلاعات به کار خزیدن یا کرال مشغول هستند. کراول های گوگل به قدری پیشرفته هستند که تشابه یا متمایز بودن محتوا را درک می کنند و به تایپوگرافی بر روی تصاویر نیز حساس هستند. این خزنده ها باعث میشوند تا صفحات و مقالات شما در گوگل ایندکس شوند. حال برای شما سوال پیش میاید که ایندکس یعنی چی ؟

ایندکس یا INDEX

موتور های جستجوگر پس از خزش به سراغ ایندکس رفتن می روند تا اطلاعاتی که به دست آورده اند را به کاربران نمایش دهند. حال بهترین سایت ها طبق رتبه بندی ربات ها نمایش داده می شوند. هدف گوگل تنها رضایت کاربران اش است و برای راضی کردن و در واقع راضی نگه داشتن آن ها همه کار می کند.

رتبه بندی چیست؟

همه ما میدانیم زمانی که صحبت از رتبه بندی به میان میاید، برترین ها در اولویت هستند. در زمینه ایندکس صفحات و رتبه بندی گوگل هم ماجرا همین است. سایت هایی که محتوای بهتر و با کیفیت تری تولید کرده اند در رتبه های برتر قابل مشاهده هستند. هرگز سایت هایی که از محتوای کپی و ساختار اشتباه بهره برده اند، رتبه درخور نخواهند گرفت.

از ابزار های سئو استفاده کنید !

به لطف فعالان و شرکت های مربوطه، نرم افزار ها و ابزار های بسیاری در سئو ساخته شده است که شما با استفاده از این ابزار ها میتوانید در زمان خود صرفه جویی کنید. همچنین زمانی که از ابزار های سئو استفاده میکنی بسیار بهتر و با کیفیت تر میتوانید به فعالیت خود ادامه دهید.

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم درباره اینکه چگونه به یک سئو کار حرفه ای تبدیل بشویم؟ صحبت کنیم. امیدواریم توانسته باشید از این مقاله نهایت استفاده را ببرید.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
سئو تصاویر چرا مهم است؟

سئو تصاویر چرا مهم است؟ آموزش سئو تصاویر سایت

آنچه در این پست میخوانید سئو تصاویر چیستچرا سئو تصاویر مهم است؟چطور تصاویر را سئو یا بهینه کنیم؟آموزش سئو عکس…

بیشتر بخوانید
چگونه-بهترین-دوره-سئو-را-انتخاب-کنیم؟

چگونه بهترین دوره سئو را انتخاب کنم؟ + توضیحاتی که نمیدانید!

آنچه در این پست میخوانید چگونه بهترین دوره سئو را انتخاب کنم؟دوره سئو چی بود؟انتخاب دوره سئوویژگی های دوره سئو…

بیشتر بخوانید
تصویر-شاخص-سئو-کلاه-سفید

سئو کلاه سفید یا White Hat Seo چیست؟ + تکنیک های مخفی

آنچه در این پست میخوانید سئو کلاه سفیدسئو کلاه سفید دقیقا چیست؟چرا سایت را سئوکلاه سفید کنیم؟تکنیک های سئو کلاه…

بیشتر بخوانید
چگونه سئو را یاد بگیریم؟

چگونه سئو را یاد بگیریم؟ + قدم های اولیه سئو سایت

آنچه در این پست میخوانید سئو چی بود؟چگونه سئو را یاد بگیرم؟اصول سئو را یاد بگیرید!چرا باید سئو یاد بگیرم؟مراحل…

بیشتر بخوانید
تصویر شاخص گوگل ترندز

گوگل ترندز چیست؟ نحوه استفاده آن در سئو سایت

آنچه در این پست میخوانید گوگل ترند چیست؟گوگل ترند به چه دردی می خورد؟رابطه گوگل ترندز با سئو سایتمزایای گوگل…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *